Somewhere Over the Rainbow #18 With Prats in our memories - Page 54

Created

Last reply

Replies

1.1k

Views

58.8k

Users

12

Likes

4.6k

Frequent Posters

Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: nn027


Good evening πŸ˜Š


Hello Nada πŸ€—

Are you enjoying in beautiful sunsets, remembering days that will never be forgotten, and people that will stay forever in your heart...❀️ 

I always feel like this when I watch this gorgeous sunsets that coloured the sky above in red and orange hues...We are blessed with warm and beautiful days this Autumn...hope this will last for few more days...😊

It was sunsets that taught me that beauty sometimes only lasts for a couple of moments, and it was sunrises that showed me that all it takes is patience to experience it all over again.

Prevod/Translation:

Bili su to zalasci sunca koji su me naucili
da lepota ponekad potraje samo nekoliko trenutaka...
A izlasci sunca su bili ti, koji su mi pokazali, da je
potrebno samo malo strpljenja kako bi se to ponovno dozivelo (iskusilo)...

Every time an artist dies, God lets them paint the sky to say goodbye. #quote #quotes #sunset

Prevod:
Svaki puta kada umre umetnik, Bog mu dotvoli da ofarba nebo kako bi rekao Zbogom...
via | galactic collision
Prevod:
Nebo se promenilo iz narandjastog u stotine nijansi ruzicastog,
zatim u tamno plavu boju, a ja sam i dalje tu i voleci te...

But these are the days when the sunlight paints us gold Meet Me Where The Sky Touches The Sea quotes, beach quotes, sunset quotes, sunset sayings, beach saying, sunset beach quotes, surfer quote, surfer saying, beach quotes inspirational, ocean saying, ocean quote, summer quote, summer saying, beach phrase, surf phrase, palm tree quotes, sun quote, sunshine quote, Savannah Georgia sunset, river sunset, lowcountry, lowcountry sunset

Prevod: 
Ali to su dani o kojima sanjamo,
Kada nas sunceva svetlos oboji u zlatno...
Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: nn027



Hello Dragica πŸ€—

Such a sweet gif πŸ˜ƒ

Keyif kahvesi

Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: Viswasruti

Memories --

Thanks to our Dragice .πŸ€—


Image result for Avyakta


Such a beautiful creations Madi β€οΈ

You and Dragica are such a great team πŸ‘πŸ‘

From A Simple View. Facebook



Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: nn027


Hello Branka πŸ˜Š
I'm glad that the problems with your computer have been resolved. πŸ˜Š


Hello Nada πŸ€—

I am happy too πŸ˜ƒ 

<3 tina..
Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: Ivone12

http://www.indianwikimedia.com/television/celebrities/rahul-raj-singh-write-book-pratyusha-banerjee-suicide-case/2017/10/12😑


Thank you Dragica for a link.

What I do not understand is that he was charged and released on bail, which means that his trail is still pending..As they said in article: He's not being declared guilty by the courts so far" .When it will happened...I mean a court case????...And what a joke...he'll write a book , trash her name again, earn some Money on her name again and she is not there to tell the truth ...
What a horrible leech this man is, what a pathetic excuse for a man...Why he can not let her rest in peace...

Here is translation:

Rahul-u Raj Singh-u, momku preminule glumice Pratyusha Banerjee, je dozlogrdilo da bude proganjan i  okrivljivan od svih redom za njeno nesrecno samoubistvo prosle godine.  

"Ja sam mnogo propatio prosle godine, emocionalno i financijski. Posao mi je presusio. Prvo sam pao u neku vrstu depresije, i kada sam konacno iz toga izasao, morao sam da se suocim sa zestokim napadima i optuzbama (legalnim sudskim sporovima). Na zalost, Pratyushinim roditeljima je ispran mozak od strane Vikasa Gupte i Kamye Punjabi i njihovog drustva. Stvarno je tuzno sto je mene javnost vec osudila, iako jos nisam optuzen od strane suda, i sto sam pusten uz kauciju da se branim. Ja sam oznacen kao najgori momak u TV industriji" rekao je rrs u slatkom razgovoru sa IndianWikiMedia.

Ovde rrs kaze da su Vikas i Kamya tvrdili kako ih je stvarno potresla Pratsina smrt, a vidjeni su nakon nekoliko dana poslije kako partijaju. Takodjer je preispitivao status od Kamye i Vikasa u odnosu na njihove profesionalne stavove. 

" Bilo kako bilo, stvari su se sada popravile, i ja sam postigao financijsku stabilnost. Nakon sto sam glumio na TV-u, glavnu ulogu u  Mata Ki Chowki., krenuo sam dalje, jer zelim da napredujem u zivotu. Moj sledeci korak je film" 

Poslije je dodao, " Ja nameravam da napisem knjigu o poslednjih sest dana njenog (Pratyushinog) zivota, koja ce moci da baci svetlost na to sto ju je nagnalo da preduzme tako ekstremni korak. Da bih podupro moje tvrdnje, dat cu dokaz koji ce potvrditi ono sto pisem. Mi smo slavili celu prethodnu noc, i zato ljudi treba da razumiju cijelu situaciju prije nego sto dodju do zakljucka. Da li se netko potrudio da se pita kroz sta je to dodjavola ona prolazila? Setite se, ja sam bio taj koji ju je odvezao do bolnice, ali sam otisao odatle kada sam video haos (zbrku) koja je tamo nastala. Otisao sam u Ville Parle stanicu i sedeo tamo dva sata. Bio mi je potpuno zamagljeno u glavi. 

rrs je takodjer odbacio optuzbe da  je uzimao od nje novac. "Kako mogu da ukradem novac od nekoga tko je duboko u dugovima? Podelit cu (pokazati) moje izvestaje iz Banke koji ce pokazati da sam uplacivao novac na njene racune."

Ocigledno ljut rrs je takodjer odlucio da preduzme zakonske mere i podneo je optuzbe protiv Vikasa i Kamye i trece osobe za mentalnu torturu. Podneo je i posebnu optuznicu za odstetu protiv Kamye Punjabi zato sto je pustila u javnost njen kratki film u kome se on pominje bez njegove saglasnosti.

Govoreci o raznim vezama sa raznim devojkama, sa kojima su ga povezivali, rekao je:" Nadam se da je to istina...Ali sto onda, cak i veliki glumci imaju slicne povremene veze (povezivanja) Ja nisam kao Rakhi Sawant da radim stvari kako bih dosao u centar paznje. Odakle mi vreme za to? Ja sam zauzet organiziranjem raznih dogadjaja."

Kada su ga pitali za njegov status u vezama rekao je:"Ja sam srecno sam"


Viswasruti thumbnail
Posted: 6 years ago
Wow ..after a long time Branka , saw you active in the CC .πŸ€— β­οΈ
Good night friends . Have a great weekend.πŸ€—
Goodnight goodnight good night goodnight quotes goodnight quote goodnite sweet dreams


Viswasruti thumbnail
Posted: 6 years ago

Such a beautiful creations Madi β€οΈ

You and Dragica are such a great team πŸ‘πŸ‘

From A Simple View. Facebook



Yes Branka , its a team work !πŸ˜ƒ Thank you for liking all these creations .πŸ€—
Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: Viswasruti

Good morning friends . Have a great day .


This is such a beautiful, meaningful Quote, Madi πŸ€— Love it! β€οΈ

Click through for more great LDR love quotes!


Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: Viswasruti

Wow ..after a long time Branka , saw you active in the CC .πŸ€— β­οΈ

Good night friends . Have a great weekend.πŸ€—
Goodnight goodnight good night goodnight quotes goodnight quote goodnite sweet dreams



Good night Madi β­οΈ Sweet dreams β­οΈ

See you tomorrow πŸ˜Š

Download Some Cute Good Night Gifs or Animated Images for him or her with Love and Friendship quotes to Wish Sweet Dreams
Sneha.Love thumbnail
Posted: 6 years ago

Originally posted by: cygnet9

Thank you FriendsπŸ˜ƒ

I hope I will take care of my mother until my last breath.

Good Night all of you, I am fine 😊


Your mother is lucky to have you, Padmaja β€οΈ 
You are such a good and dedicated daughter.😊

Good night dear, stay blessed πŸ€—

Goodnight goodnight good night goodnight quotes goodnight quote goodnite sweet dreams

Previous
1 ... 52 53 54 55 56 ... 118
Next
Top